петок, 19. април 2024. Вести денес: 0
home Останати спортови

ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ потврди, доаѓам во Охрид

ВИДЕО: Новак Ѓоковиќ потврди, доаѓам во Охрид

Новак Ѓоковиќ по мечот со Хуркач на Вимблдон годинава ја пееше позната македонска песна „Македонско девојче“, ги привлече симпатиите на сите во Македонија.

На прес конференцијата по епското финале со Роџер Федерер на новинарско прашање дали ќе ја прифати поканата да го посети Охрид и Македонија тој одговори позитивно. ( од 16 минута на видеото )