петок, 12. јануари 2024. Вести денес: 0
home Ракомет

Де Толедо пристигна во Скопје!

Де Толедо пристигна во Скопје!

Малку порано од очекувањaта, најголемото засилување на европскиот шампион ова лето Жозе Гиљермо де Толедо, утринава пристигна во нашиот главен град од родниот Бразил.

Де Толедо веројатно денеска ќе позира со новиот дрес, а ќе се запознае и со СЦ. „Јане Сандански” за кого не е непозната средина бидејќи на два навради гостуваше со сега веќе неговиот екс клуб, Висла Плоцк.

Жозе де Толедо веројатно ќе се појави и на првата прозивка кај новиот тренер Хозе Писонеро, која е закажана за 24.јули

Толедо е репрезентативец на Бразил, и има освоени златен (2016) и сребрен (2018) медал од Пан Американските игри.