сабота, 9. декември 2023. Вести денес: 0
home Ракомет

Ханс Линдберг влезе во елитното друштво „1000+“

Ханс Линдберг влезе во елитното друштво „1000+“

Данската ракометна легенда Ханс Линдберг по натпреварот меѓу Бидасоа и Фуксе Берлин од Лигата на Европа влезе во елитно друштво.

Десното крило официјално сега има постигнато повеќе од 1.000 погодоци во европските купови.Тој во моментов има постигнато точно 1.000 гола, а со тоа стана само шестиот ракометар во историјата на кој му успеал овој подвиг.