понеделник, 12. февруари 2024. Вести денес: 0
home Вести

Бизарна несреќа: Му паднал мобилниот телефон, тргнал по него и загинал

Бизарна несреќа: Му паднал мобилниот телефон, тргнал по него и загинал

Еден маж од Калифорнија загинал на автопат во американската сојузна држава Конетикат, соопшти локалната полиција.

Во соопштението се наведува дека на мажот случајно му излетал телефонот низ прозорецот, а потоа го застанал возилото за да го земе.

Полицијата истакна дека загинатиот Ноа Нго (34) од Сакраменто бил со уште тројца пријатели во камионетот, пренесува АП.

Тој возилото го паркирал во лентата за застанување, но ги претрчал три траки за да стигне до телефонот. Откако тргнал кон своето возило бил удрен од автомобил и им погледнал на повредите.

Според АП, во моментот не покренато никакво обвинение.