вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Двајца загинати во напад на универзитет во САД

Двајца загинати во напад на универзитет во САД

Најмалку две лица загинаа во напад извршен во Универзитетот во Мичиген, јавуваат американски медиуми.

Според полицијата жртвите не се студенти и осомничениот напаѓач е во бегство.

Полицијата на Твитер наведе дека се работи за маж со афро-американско потелко, дека е вооружен и опасен. Нападот се случил во студенстки дом во рамки на кампус, јави Еј-Би-Си Њуз.