петок, 17. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Го нашле гол: Политичар умрел за време на секс со љубовницата

Педесетгодишниот Р.С починал во автомобил покрај реката Укрина во околина на Прњавор. Љубовницата Д.Л, со која бил, пробала да му помогне, па побарала помош во најблиската куќа.
Го нашле гол: Политичар умрел за време на секс со љубовницата

Р.С (55) од Прњавор починал во својот автомобил на локалниот пат покрај реката Укрина близу до градот од последица на срцев удар во момент додека бил во прегратка со две години помлада љубовница Д.Л која го пријавила овој шокантен случај.

Позади несреќниот маж останала сопруга и две деца, а жената со која била во автомобил била вдовица. Таа доживеала шок и се обидела да му помогне на љубовникот.

– Сирота жена не знаела од кој причини нејзиниот љубовник јаукнал, но станала свесна за несреќата откако тој останал неподвижен, не давајќи знаци на живот – вели извор упатен во случајот.

Жителот Бојан Н. рекол дека, околу 18 часот, на вратата затропала уплашена и расплакана жена, која рече се плаши дека сопругот и починал во автомобилот.

– Пред да дојде полицијата, на мој повик стигнаа вработени од боницата во Прњавор, кои констатираа смрт на гол маж на предното седиште во автомобилот. Тогаш жената ни призна дека покојниот е нејзин љубовник, и не замоли да не го откриваме нејзиниот идентитет, бидејќи имал “опасна” жена – вели тој.

Специјалистот по судска медицина констатирал дека мажот, кој своевремено се бавел со активна политика, починал од срцев удар. Не е утврдено дали починатиот користл стимулативни сретства, но познато едека од порано имал срцеви тегоби.

Во овој крај не е прв пат машките љубовџии за време на секс да доживуват срцев удар.

– Случај кој неодамна се случи во Дервента, љубовницата не била толку коректна, туку веднаш го напуштила автомобилот, а голиот љубовник баш на пазарен ден, на овдешниот пазар, утрото го затекнале многубројни купувачи и трговци.

Коректната љубовница изјавила дека љубовникот пред неа испил вијагра, но не знаела дека, како што и подоцна се констатирало, испил уште една пред нејзино доаѓање. Тоа било кобно-дознаваат медиумите од извор на добро упатените во вакви случаи.