понеделник, 25. декември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Умерен земјотрес во близина на нуклеарна централа во Иран

Умерен земјотрес во близина на нуклеарна централа во Иран

Земјотрес со интензитет од 5,9 по Рихтеровата скала денеска ја погоди јужната иранска провинција Бупшер, ладе се наоѓа нуклеарната централа, јави државната телевизија.

Засега нема извештаи за евентуална штета или повредени луѓе.

Земјотресот ја погодил областа Каки во провинцијата Бушер, наведе телевизијата.

(Mиа)