среда, 22. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Зеленски: Победата на Украина во војната со Русија зависи од соработката со ЕУ

Зеленски: Победата на Украина во војната со Русија зависи од соработката со ЕУ

Победата на Украина во војната против Русија зависи од соработката со Европската унија, изјави денеска украинскиот претседател Володимир Зеленски, цитиран од британските медиуми.

По средбата во Киев на министрите за надворешни работи на земјите од ЕУ, Зеленски ја подвлече важноста на поддршката за Украина во областа на одбраната.