Артан Груби

Пронајдени се 301 резултати на тема „Артан Груби“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Груби во центарот на нов скандал – сомнителен е тендерот од 2,6 милиони на Лотарија со компанијата со конекции со кланот Зајас

Ковачевски нека не се прави домазет во својата влада, слика има тон нема. Пред носот му се случува скандал, а тој молчи затоа што не смее...
Вести

„Со потпис на Артан Груби се отвора можност регионалното подземје да влезе во коцкарскиот бизнис во Македонија“ – обвинува ВМРО-ДПМНЕ

Народот едвај врзува крај со крај, а Владата наместо економски пакети, мерки или нови работни места им отвора три нови фирми за коцкање....
Вести

Груби: Засега остануваме на ставот за 100 дена премиер Албанец, освен ако ВМРО-ДПМНЕ не ги гласа уставните измени

Доколку не се усвојат уставните измени парламентарните избори ќе се одржат во редовниот термин и ќе се примени одлуката за 100 дена Албанец...
Вести

Милошоски обелодени нова злоупотреба на европското знаменце: На Груби му се брза да ги покрие незаконитите одлуки кои што веќе ги потпишал

Антонијо Милошоски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ, денес го искажа ставот на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ за уште една злоупотреба на европското...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Черепот од притвор во Бугарија и од американската црна листа со амин на Груби до партнер во бизнис со Македонија?

Васил Божков Черепот од притвор во Бугарија и од американската црна листа со амин на Груби до партнер во бизнис со Македонија? Огласот...
Вести

Дали Груби ја ветил коцкарската индустрија на Черепот, близок до Пригожин и Москва, мафијаш во притвор?!

Дали Груби ја ветил коцкарската индустрија на Черепот, близок до Пригожин и Москва, мафијаш во притвор?! Прашуваат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. -Огласот...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Артан Груби ја направи Македонија партнер во бизнис со бугарски мафијаш дел од кривични постапки кој се наоѓа во притвор!?

Дали Артан Груби ја направи Македонија партнер во бизнис со бугарски мафијаш дел од кривични постапки кој се наоѓа во притвор!? Прашуваат...
Вести

„До кога владата ќе го крие документот, со кој Артан Груби ја направи Македонија коцкарска филијала на бугарското подземје?“

Молкот нема да ја спаси власта на ДУИ и СДС, од одговорноста пред јавноста, за тоа што Македонија ја уортачија, со бугарската мафија,...
Вести

„Владата да не молчи и да даде одговор пред јавноста, дали со потписот на Артан Груби, бугарската мафија влегува на голема врата во Македонија?“

Артан Груби, поддржан од Ковачевски, дозволува отворање на 3 онлајн коцкарници, кои ќе бидат во партнерство со државата, внимавајте со...
Вести

Николоски: Ако Ахмети и Груби останат на власт, ние како држава сме завршиле со било кој тип на реформи во правосудството

Суштината на се ова што ние сега го правиме е да оваа приказна се изнесе во јавност, да се каже вистината, да ја знае јавноста вистината...