димитар ковачевски

Пронајдени се 1251 резултати на тема „димитар ковачевски“
Вести

Ковачевски не очекува нова политичка криза, изборите ќе се организираат според изборен законик усогласен со сите партии

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски не очекува нова политичка криза во државата иако, според него, изминатите четири години...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: За какво покачување на струја и парно зборува Ковачевски, кога цената на гасот на берзите е 3 пати пониска од лани ова време?

За какво покачување на струја и парно зборува Ковачевски, кога цената на гасот на берзите е 3 пати пониска од лани ова време? Нешто очигледно...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Абази, Јовески и Ковачевски слика имаат – тон немаат, молчат за скандалот од 2,6 милиони евра со Лотарија кој е школски пример за корупција

Ислам Абази и Љубомир Јовевски молчат за скандалот со  изнајмувањето на простор од страна на државната Лотарија од компанија ХЕЈ, формирана...
Економија

Ковачевски-Лајен: Европската поддршка овозможува економски раст, Северна Македонија станува уште попривлечна за инвеститорите

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска заедно со претседателката на Европската комисија,...
Вести

Премиерот Ковачевски ја пречека претседателката на Европската Комисија Фон дер Лајен со највисоки државни и воени почести

На церемонија со највисоки државни и воени почести претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска...
Вести

Мицкоски до Ковачевски: Нека земе бел лист хартија нека напише било кој датум сака помеѓу двата најголеми верски празници и да одржиме парламентарни и претседателски избори, од пораз нема да избегаат

„Разбирам дека Ковачевски велат никој не го слуша во владата, зошто ниту министрите, ниту вицепремиерите, а ниту кај него во партија...
Вести

Мицкоски: Ковачевски нека одреди ден кога да се сретнат работните групи, ние сме подготвени да номинираме претставници

Димитар Ковачевски води некоја чудна мачо игра која не ја разбирам навистина. Не знам кој е тој кој што го советува дека сега е моментот...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: ММФ прогнозира двоцифрена инфлација за Македонија, а Ковачевски дополнително зголемува цени

ММФ прогнозира двоцифрена инфлација за Македонија, а Ковачевски дополнително зголемува цени, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Проекциите...
Вести

Петрушевски: Додека граѓаните гладуваат, Ковачевски на фејсбук рекламирање дневно троши една пратеничка плата

„Најголем проблем е корупцијата помеѓу политичарите. Тука лежи проблемот на сето она што го дебатираме. Затоа што јас ве уверувам дека...
Вести

Малчески: Треба да почнеме да прашуваме која била улогата на Ковачевски како директор на Телеком за време на прислушкувањето

Треба да почнеме да прашуваме која била улогата на Ковачевски како директор на Телеком за време на прислушкувањето. Дали Ковачевски...