македонија

Пронајдени се 2631 резултати на тема „македонија“
Вести

НАЈМЛАДИОТ МИЛИОНЕР ЛАНИ ВО МАКЕДОНИЈА ИМАЛ САМО 9 ГОДИНИ – а еве во која дејност е земена најголемата плата на годишно ниво во износ од 195 илјади евра!

Најмладиот милионер во земјава има 9 години со еден милион денари од закупнина, додека највозрасниот има 97 години и лани остварил доход...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: ММФ прогнозира двоцифрена инфлација за Македонија, а Ковачевски дополнително зголемува цени

ММФ прогнозира двоцифрена инфлација за Македонија, а Ковачевски дополнително зголемува цени, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Проекциите...
Млади таленти

Погледнете ги македонските убавини низ детските очи: Анастасија ја претставува Македонија пред светот на најубавиот можен начин (ВИДЕО)

Анастасија Анастасова со своето семејство живее во Хамбург, Германија. Но, Македонија живее во нејзиното срце. Ова девојче, кое следниот...