марина туцаковиќ

Пронајдени се 120 резултати на тема „марина туцаковиќ“
Познати

Најголемиот хит на Џеј Рамадановски е дело на Марина Туцаковиќ: Еве како изгледа нејзиниот лик во филмот „Недела“ (ФОТО+ВИДЕО)

Наскоро ќе биде прикажан филмот „Недела“ кој ја раскажува приказната за легендарниот Џеј Рамадановски, а вчера беше објавен првиот...
Познати

ДВЕ ТЕШКИ ГОДИНИ БЕЗ МАРИНА: Двата сина се закопани во исти гроб со неа, а на споменикот еден детаљ има силна симболика која ќе ви го распара срцето (ФОТО)

Денеска се навршуваат две години од смртта на најпознатиот српски текстописец Марина Туцаковиќ. Таа последните денови ги поминала...
Познати

ПО ДВЕТЕ ГОЛЕМИ ТРАГЕДИИ ПОВТОРНО ЌЕ „ОЖИВЕЕ“ – со тоа што започна да го прави нејзиниот сопруг, Марина Туцаковиќ би била многу горда

Биографскиот фил „Недела“ кој ќе го опише животот на покојниот Џеј Рамадановски започна да се снима пред две недели, а сега испливаа...
Познати

ФУТА ЕДВАЈ СОБИРА СИЛИ – последната желба на неговиот син мора да ја исполни, речиси само поради ова ќе има волја за живот во иднина!

Александар Фута Радуловиќ и понатаму се чувствува многу тешко и не може да се помири со вистината дека и неговиот син Милан Лаќа...
Познати

„ЗА МЕНЕ ПОВЕЌЕ НЕ ОСТАНУВА ЖИВОТ“ – Фута повеќе не знае за себе, ги бакнува само сликите од мртвите синови и жена, соседите со солзи опишаа како се чувствува

Откога го известиле дека неговиот син Милан Лаќа Радуловиќ ненадејно починал во Израел, неговиот татко Александар Фута Радуловиќ...
Познати

Имаше големи планови по смртта на мајка му Марина: Лаќа започна важен проект, но трагедијата му застана на патот

Текстописецот работеше на фељтон во кој пишуваше за болеста на мајка си, но и за неговиот однос со неа, а започна и кампања за формирање...
Познати

„Сега го чуваат Марина и Милош“: По смртта на Лаќа се огласи неговата најголема љубов, еве која е утехата на убавата Теодора

Не се знаеше многу за љубовниот живот на текстописецот и син на Марина Туцаковиќ, Милан Лаќа Радуловиќ, но она што донекаде и е познато...
Познати

НА ЦЕЦА МАРИНА ТУЦАКОВИЌ И БЕШЕ ВТОРА МАЈКА – ја избрка пејачката од погребот на неговата мајка, а сега му се обрати Ражнатовиќ кога дозна за трагедијата!

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ се огласи по веста за смртта на Милан Радуловиќ Лаќа, синот на нејзината долгогодишна пријателка и соработничка...
Познати

СТРАШНО ПРОКЛЕТСТВО НА СЕМЕЈСТВОТО РАДУЛОВИЌ: Марина Туцаковиќ пред 14 години во декември го погреба синот Милош, а сега УМРЕ И МИЛАН!

Милан Радуловиќ Лаќа, син на покојната Марина Туцаковиќ и Александар Радуловиќ Фута, почина денеска во Тел Авив, каде на улица беше...
Познати

Исповед на синот на Марина Туцаковиќ од која ќе ви замрзне крвта: Виновен сум за смртта на мајка ми, поради мене се разболе но тоа не е мојата најголема казна!

Помина една година откако Марина Туцаковиќ не напушти. Легендарната кантавторка ја загуби долгогодишната битка со ракот, оставајќи...