недела, 12. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

ПО ДВЕТЕ ГОЛЕМИ ТРАГЕДИИ ПОВТОРНО ЌЕ „ОЖИВЕЕ“ – со тоа што започна да го прави нејзиниот сопруг, Марина Туцаковиќ би била многу горда

ПО ДВЕТЕ ГОЛЕМИ ТРАГЕДИИ ПОВТОРНО ЌЕ „ОЖИВЕЕ“ – со тоа што започна да го прави нејзиниот сопруг, Марина Туцаковиќ би била многу горда

Биографскиот фил „Недела“ кој ќе го опише животот на покојниот Џеј Рамадановски започна да се снима пред две недели, а сега испливаа и нови детали за овој проект кој продукцијата го држи во најголема тајност.

Како што дознава српски „Курир“ дел од екипата ќе биде и Александар Фута Радуловиќ кој со овој проект се враќа на голема врата по големите две трагедии кои му се случија во изминатиот период.

По загубата на Марина Туцаковиќ и синот пред неколку месеци, тој вели дека бил ангажиран поради авторските права на текстовите кои ги има напишано неговата сопруга за покојниот Џеј.

-Се е регулирано што се однесува на правата уште одамна. Дури и јас се ангажирав околу музиката за некои делови од овој филм. Малку по малку се враќам и Марина тоа би го сакала и и било многу драго., изјавил Фута.

Најнови вести