среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

ФУТА НЕУТЕШЕН НА ГРОБОТ НА МАРИНА: Го закопа целото семејство, исцрпен е од болка (ФОТО)

ФУТА НЕУТЕШЕН НА ГРОБОТ НА МАРИНА: Го закопа целото семејство, исцрпен е од болка (ФОТО)

На денот на втората годишнина од смртта на Марина Туцаковиќ, екипата на ПИНК.РС го посети гробот на најпознатиот текстописец.

-Таму го затекнавме неутешниот сопруг на Марина, Александар Фута Радуловиќ, кој од тага по неа и неговите два сина, исцрпен од болка седна крај семејната гробница, па пријателите и семејството го тешеа. Тој немо гледаше во земјата, пишува ПИНК.

Таму беше и долгогодишната пријателка и кума на Марина, Мирјана Петровиќ, како и десетина нејзини најблиски пријатели и членови на семејството. На самиот гроб има неколку букети. После спомен службата завршила, Фута и собраните роднини седнале во близина на гробот.

FOTO: PINK.RS/M. MIJATOVIĆ

Најнови вести