плата

Пронајдени се 147 резултати на тема „плата“
Живот и стил

Британец кој бил на боледување 15 години ја тужел компанијата затоа што не му ја зголемила платата во тој период

Иан Клифорд, 50-годишен ИТ вработен во технолошкиот гигант IBM ја тужел компанијата затоа што не му ја зголемила годишната плата од 62.000...