средба

Пронајдени се 401 резултати на тема „средба“
Вести

Требаше ли некој да почине за премиерот да реагира? Ковачевски на средба со претставници од Асоцијацијата за цистична фиброза

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска заедно со советничката за здравство доцент...
Вести

„Средбата во Тирана е за спас на политичките кариери и бизнисите на Ковачевски и Ахмети, дали новата тиранска платформа е на барање на Ковачевски?“

Средбата во Тирана е за спас на политичките кариери на Ковачевски и Ахмети, поддржани од Апасиев кој глуми лажен патриот, ова денеска...
Вести

ДВ открива за што ќе се разговара на средбата во Тирана меѓу Рама и лидерите на албанските партии во Македонија

Коктел-средба, празничен прием или вечера? Иако форматот под кој водствата на партиите на Албанците од Северна Македонија биле поканети...