топлик

Пронајдени се 17 резултати на тема „топлик“
Вести

Јанакиески сведочеше во случајот „Топлик“: Немав никакво влијание во работата на второстепената комисија на Министерството

Одговорно тврдам дека немав никакво влијание во работата на второстепената комисија при министерството за транспорт и врски. Таа комисија...
Вести

Судот прави преседан: Антикорупциска утврди конфликт на интереси, директорот на СДСМ не можел да биде и вештак, но судијата игнорира

Судот прави преседан во случајот Топлик по утврден судир на интереси од Антикорупциска комисија во случајот со Борис Тунџев кој во...
Вести

Одбраната тврди дека комисијата за одлучување за „Сончев град” имала двојни аршини при составување на записници

На денешното рочиште за случајот на СЈО „Топлик“, сведок на обвинителството истакна дека немањето инфраструктура на градежното земјиште...