понеделник, 20. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Казна од 1000 евра за адвокатите на Јанакиески

Казна од 1000 евра за адвокатите на Јанакиески

Денешното рочиште за предметот „Топлик“, Космос“ е одложено, бидејќи  бранителите на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, Сања Алексиќ и Дончо Наков, не се појавија во судницата, за што од судијата Осман Шабани добија  парична казна во висина од 1.000 евра, во денарска противвредност.

Тие во ист термин денеска имаа закажано притворски предмет за “27 април” на кој што мораа да присуствуваат.

Судијата рече дека не го интересираат други предмети и  дека тој си ја гледа својата работа.

Најнови вести