Ново поскапување од Владата на Заев, Тевдовски и Анѓушев: Парното ќе поскапе 30 %, веќе поскапуваат дизелот, паркингот, струјата и водата

Вести

БЕГ најавува дека парното ќе поскапи за 30% . Во изјава за Алсат, од компанијата велат дека за да плаќате иста сметка,...

Србов: Со либерализацијата со која манипулира СДС, контото на Анѓушев ќе расте на сметка на граѓаните кои ќе плаќаат поскапа струја

Политика

Србов смета дека по стапувањето на функцијата „Вицепремиер за економски прашања“, Кочо Анѓушев се здоби со широк...

Кандидатот за пратеник на СДСМ Зоран Ивановски: Еве како струјата ќе поскапи за 20 до 50 проценти за кратко време со владата на СДСМ

Вести

-Струјата доби евтина тарифа ама во наредната година две ќе поскапи за 50%. Нека трепка датумот па тогаш ќе се објаснуваме,...