понеделник, 15. јануари 2024. Вести денес: 0
home Занимливости

(ВИДЕО) Пензионерка од Белград стана хит: Вака го прошета кучето среде полицискиот час

(ВИДЕО) Пензионерка од Белград стана хит: Вака го прошета кучето среде полицискиот час

На најстарите граѓани на Србија им е забрането да излезат од дома заради вонредна состојба поради пандемија на коронавирусот. За нив, полицискиот час важи 24 часа на ден.

Во таква ситуација, една белградска пензионерка на свој оригинален начин го прошета кучето.

Видеото стана вирален хит, а начинот на кој кучето се враќа дома е особено интересен.

 

View this post on Instagram

 

KO OCE NADJE NACIN. @jvoans

A post shared by Neguj mo srbski jezik (@negujmosrbski) on