петок, 9. февруари 2024. Вести денес: 0
home Живот и стил

Ова мало девојче е голем борец: Боледува од рак, а ќе ве освои со моќна порака (ВИДЕО)

Ова мало девојче е голем борец: Боледува од рак, а ќе ве освои со моќна порака (ВИДЕО)

Ања Отли е малечко девојче од САД кое има дијагностицирано рак на бубрезите.

Малата херојка, како што ја нарекуваат по социјалните мрежи, досега има посетено 28 хемотерапии, а болеста и била дијагностицирана во ноември минатата година.

Неодамна девојчето било присутно на една свадбена прослава на пријатели од нејзините родители и го запеала познатиот хит на Rachel Platten “Fight song” (Борбена песна), a видеото од нејзиниот настап преку ноќ стана вирално во целиот свет.

Овој месец Ања ќе ја посети последната терапија, а потоа ќе има забава на која ќе ја изведе истата песна.

Погледнете го видеото кое истовремено ќе ве растажи и мотивира:

Source: Little Girl Suffering From Kidney Cancer Sings ‘Fight Song’ At A Wedding by Caters_News