понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Живот и стил

Ова не е фотошоп: Таа го има најголемиот задник на светот (ФОТО)

Жената со најголемиот задник на светот, Микел Руфинели, има  волумен од неверојатни два и пол метри, што ја носи титулата жената со најголем обем  на колкови и задникот во светот.
Ова не е фотошоп: Таа го има најголемиот задник на светот (ФОТО)

Лос Анџелес важи за град каде што едноставно треба да се моделирате за да се вклопите во општеството. Микел Руфинели (42) ги раскинува овие стандарди.

Жената со најголемиот задник на светот, Микел Руфинели, има  волумен од неверојатни два и пол метри, што ја носи титулата жената со најголем обем  на колкови и задникот во светот.

Оваа бројка е уште поимпресивна кога ќе се земе во предвид  дека Микел е висока само 164см и има 190 килограми.

Според неа, и покрај овие бројки, таа смета дека е совршено здрава и дека не мора да се стави на диета.

– Го сакам обликот на моето тело и не гледам причина да почнам со диета. Ги сакам моите женски атрибути,  вели овој рекордер, кој редовно вежба за одржување на совршената разлика во големината на колковите и половината.

Сепак, иако Микел тврди дека е совршено здрава, нејзината ќерка сведочи дека нејзината мајка не може да ја издржи долго и често останува без здив.

Микел се обидува да ги скрие сите овие здравствени проблеми од семејството, но проблемите сите тие ги забележуваат, а ќерките велат дека не би сакале да изгледаат како нивната мајка.

– Отсекогаш сум бил полничка, уште од детството, а  сега сум сосема  среќна од моето тело.

Имам совршена фигура на песочен часовник и сум горда на моите облини. Не ми се допаѓа слабо тело, мислам дека вишокот е секогаш подобар, заклучува Микел.