вторник, 21. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Апсење утринава во Тетово: Полицијата приведе 29 годишно лице

Апсење утринава во Тетово: Полицијата приведе 29 годишно лице

Министерството за внатрешни работи информира дека денеска (14.11.2022) околу 07.50 часот во Тетово, со судска наредба, полициски службеници на СВР Тетово го привеле 29-годишниот тетовец А.В. за издржување на затворска казна.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.