четврток, 30. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Арачиновец уапсен на скопскиот аеродром

Арачиновец уапсен на скопскиот аеродром

Вчера во 11.45 часот на Граничниот премин „Меѓународен Аеродром Скопје“, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето С.Џ.(39) од с.Арачиново, скопско, се наоѓа на листата со мерка „Апси“.

Лицето било приведено и предадено на полициски службеници за понатамошна постапкпа.