четврток, 30. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Девојка повредена во сообраќајка во Куманово

Девојка повредена во сообраќајка во Куманово
фото илустрација

На 01.01.2018 година во 01,55 часот во Куманово на локалниот пат за с.Проевце, се случила сообраќајна незгода во која М.С. (1994) од Куманово управувајќи патничко моторно возило „Голф“ со кумановски регистарски ознаки изгубил контрола над возилото, излетал од патот и удрил во дрвен столб за пренос на електрична енергија и во оградата од куќа на ул.„Боро Соколов“.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката во возилото А.М. (1995) од с. Биљановце-Куманово, која по укажаната лекарска помош во Медицински центар-Куманово е префрлена во Ургентен центар -Скопје.

Увид на лице место извршила екипа од СВР-Куманово.