среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Доктор на Ургентен центар удрен со пластично шише

Доктор на Ургентен центар удрен со пластично шише

На 04.07.2023 во 11:45 часот Н.Б.(42) од Скопје пријавил дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, поточно во Ургентен центар, додека извршувал работни задачи како лекар, едно лице го удрило со пластично шише.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.