среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Физичка пресметка помеѓу двајца кичевци

Физичка пресметка помеѓу двајца кичевци

Денеска во раните утрински часови околу четири часот, на улицата „Партизански Одреди“ во Кичево, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од страна на Н.А. 39 годишен врз М.Д.40 годишен, двајцата од Кичево.

– Напаѓачот е повикан во полициска станица и против него е поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР – Охрид Стефан Димоски. (МИА)