вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Им ги одземал документите на полицајци поради сообраќаен прекршок

Им ги одземал документите на полицајци поради сообраќаен прекршок

Полицијата ќе поднесе соодветен поднесок против скопјанецот Д.Б.А. (25) поради одземање на документи од полициски службеници.

-Имено, вчера околу 13:20 часот во Скопје на раскрсницата помеѓу улиците „Тодор Паница” и „Вера Јоциќ”, при преземање на мерки за сторен сообраќаен прекршок над М.А. од Скопје, неговиот син Д.Б.А.(25) ги одзел документите од двајца полициски службеници, информираат од полицијата.