четврток, 23. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Кај Блаце пронајдени 940 парчиња разновидни пиротехнички средства

Кај Блаце пронајдени 940 парчиња разновидни пиротехнички средства
илустрација

На 28.12.2022 во 22.20 часот кај место викано „Дупки“, при преземање службени дејствија, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Блаце при Регионалниот центар за гранични работи Север пронашле 940 парчиња разновидни пиротехнички средства.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.