сабота, 11. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Казнети 143 возачи под дејство на алкохол

Казнети 143 возачи под дејство на алкохол

На 19.02.2023 во периодот од 00.00 до 05.00 часот спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 143 возачи. Од нив 26 на територија на СВР Битола, 19 на територија на СВР Скопје, 18 на територија на СВР Куманово…

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.