петок, 10. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Крадел, па враќал: Приведен тинејџер во Велес

Крадел, па враќал: Приведен тинејџер во Велес

На 20.10.2023 во 12:40 часот полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода А.Д. (19) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба на дрзок начин“ по член 236 ст.1 вв. 3 од Кривичниот законик.

На 20.10.2023 околу 11:55 часот тој од бутик во Велес одзел производи, но бил забележан од вработената која успеала да го врати одземеното, а набрзо бил пронајден од полициски службеници и приведен во полициска станица.

За настанот известен јавен обвинител и по негово документирање против А.Д. ќе биде поднесена соодветна пријава.