четврток, 23. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Малолетничка нападната од две врснички во ресторан во Скопје

Малолетничка нападната од две врснички во ресторан во Скопје

Малолетно девојче нападнато од две свои врснички во рерсторан во Скопје. Како што информира МВР, вчера во 15:00 часот во Полициската станица Центар, 47-годишната А.П. од Скопје пријавила дека нпретходниот ден во 22:00 часот во угостителски објект на улица „Костурски Херои“ нејзината 15-годишна ќерка била физички нападната од две малолетнички, што ги познавала. Полицијата мерки за расчистување на случајот.