петок, 24. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Маж претепал доктор од Клиничкиот во Тетово

Маж претепал доктор од Клиничкиот во Тетово

Г.М. (36) од Тетово доби кривична пријава од страна на Секторот за внатрешни работи – Тетово.

Лицето сторило кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

Од полицијата информираат дека на 20.04.2022 во Клиничкиот центар во Тетово, пријавениот физички нападнал лекар, вработен во клиниката.