четврток, 14. март 2024. Вести денес: 0
home Хроника

Нападнат вработен во Медицинскиот центар Кичево

Нападнат вработен во Медицинскиот центар Кичево

На 28.12.2022 во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода А.Р.(42) од Кичево затоа што околу 20 часот во Медицинскиот центар Кичево физички го нападнал С.Т.(47), кој бил на работното место.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.