недела, 19. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

ПОЧИНА ЗАТВОРЕНИК ОД ИДРИЗОВО – бил на лекување во болница, но Јавен обвинител побарал обдукција бидејќи не се знае од што настанала смртта

ПОЧИНА ЗАТВОРЕНИК ОД ИДРИЗОВО – бил на лекување во болница, но Јавен обвинител побарал обдукција бидејќи не се знае од што настанала смртта

Вработен во Затвор Идризово вчера во 7.17 часот во СВР Скопје пријавил дека осуденикот Џ.И.(63) од Тетово починал во комплекс клиники „Мајка Тереза”, каде од 29 октомври годинава бил на болничко лекување, информира Министерството за внатрешни работи.

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено во Институтот за судска медицина-Скопје.