сабота, 9. март 2024. Вести денес: 0
home Хроника

Претресени татко и син во Тетово, таткото приведен

Претресени татко и син во Тетово, таткото приведен

На 16.07.2019 во 16:30 часот полициски службеници извршиле претрес  во домот на А.М. (25)  во Тетово.

При претресот била пронајдена и одземена марихуана од неговиот татко А.М.(57), кој бил лишен од слобода и приведен.

По целосно расчистување на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.