вторник, 28. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Приведен маж од Куманово, еве што најде полицијата кај него

Приведен маж од Куманово, еве што најде полицијата кај него

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ф.А.(47) од Куманово, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 07.11.2022 во 14:30 часот полициски службеници извршиле претрес кај пријавениот и пронашле хероин.