петок, 19. јануари 2024. Вести денес: 0
home Хроника

Пронајдени 25 мигранти во автомобил кај Свети Николе

Пронајдени 25 мигранти во автомобил кај Свети Николе

Во автомобил кај с. Преод, Свети Николе, ноќеска биле пронајдени 25 мигранти од Авганистан и Пакистан. Возилото го управувал 24-годишен скопјанец, а со него имало и 20-годишна сопатничка од Скопје.

Сите биле приведени и предадени на полициски службеници во Полициската станица Свети Николе за понатамошна постапка.