вторник, 12. март 2024. Вести денес: 0
home Хроника

Пронајдено починато лице на „Фуштанска“ во Ченто

Пронајдено починато лице на „Фуштанска“ во Ченто

Во Секторот за внатрешни работи Скопје, вчера 08,05 часот било пријавено дека на улицата „Фуштанска“ од страна на негов роднина пронајден било починат В.З.(47).

Од страна на лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт.

По наредба на Јавен обвинител телото било пратено на обдукција.