понеделник, 18. декември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Уапсен 29 годишник од Долно Коњари, еве што пронашла полицијата кај него!

Уапсен 29 годишник од Долно Коњари, еве што пронашла полицијата кај него!

На 09.06.2022 во 01.30 часот на подрачјето на Центар од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје е лишен од слобода Е.Ц.(29) од с.Долно Коњари, скопско.

Кај него биле пронајдени прашкаста материја, марихуана, семки од марихуана и пари, кои се одземени и предадени за вештачење.

Лицето е приведено и задржано во Полициска станица Гази Баба. Во координација со Јавен обвинител, по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.