вторник, 21. ноември 2023. Вести денес: 0
home Македонија

Колони од возила: На Табановце за влез во земјава се чека до еден час

Колони од возила: На Табановце за влез во земјава се чека до еден час

Од 40 до 60 минути се чека попладнево за влез во земјава на граничниот премин Табановце, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата. (МИА)