понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

„Досие“: Убиецот на Мартин Нешковски побегнал од затворот во Идризово

„Досие“: Убиецот на Мартин Нешковски побегнал од затворот во Идризово

Убиецот на Мартин Нешковски, Игор Спасов вчера успеал да побегне од затворот Идризово, по што во 2 часот по полноќ се вратил во затворот во алкохолизирана состојба.

Ова го тврди порталот ДОСИЕ кој објавува дека од непознати причини Спасов кој не ги исполнува условите, бил префрлен од затворското одделение во отвореното од каде успеал да побегне.

Спасов беше осуден на 14,5 години затвор, а во септември во затворот се ракуваше со премиерот Зоран Заев, а фотографијата беше објавена од владината прес-служба.

Најнови вести