петок, 12. април 2024. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Што говореше Заев пред два месеци, а што се случува денес

ФОТО: Што говореше Заев пред два месеци, а што се случува денес

На прес-конференција тврдеше дека ситуацијата е под контрола, а денес на најлош можен начин стигна демант за Зоран Заев.

52 новозаболени од коронавирусот во Македонија е веста која не потресе денес, но уште потрагично е тоа што СДСМ и Заев се уште зборуваат за избори.

Додека земјите од соседството веќе го намалија бројот, а во некои веќе нема заболени, во Македонија не само што не се намалува, туку бројот на заболени и починати од ден на ден се повеќе расте.

 

Најнови вести