сабота, 2. декември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Гаши: Заев да избере кое крило на Беса ќе влезе во Владата, не може двете!

Тој во Собранието денес потврди дека Беса влегува во Владата, но рече дека премиерот треба да одлучи дали ќе го избере него или крилото на Билал Касами.
Гаши: Заев да избере кое крило на Беса ќе влезе во Владата, не може двете!

Заев ќе мора да избере меѓу двете крила на БЕСА, изјави претседателот на едното крило на партијата, Африм Гаши.

Тој во Собранието денес потврди дека Беса влегува во Владата, но рече дека премиерот треба да одлучи дали ќе го избере него или крилото на Билал Касами.

За влезот во Влада на другото крило од Беса, Гаши е категоричен дека не сака споровите што тие ги имаат меѓу себе, да ги има во владиниот кабинет.

Со Заев имале неколку средби на кои разговарале за принцпите на заедничко работење.

 

Најнови вести