сабота, 25. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Ковачевски најави дека договор со Бехтел и Енка денеска ќе се испрати до обвинителството

Ковачевски најави дека договор со Бехтел и Енка денеска ќе се испрати до обвинителството

Премиерот Ковачевски рече дека владата одлучила договорот со Бехтел и Енка денеска да му биде предаден на обвинителството.

Тој вели дека бидејќи веќе Собранието го изгласа специјалниот закон за изградба на коридорите, сега и законите се носат по скратена постапка.

Најнови вести