вторник, 12. март 2024. Вести денес: 0
home Вести

Муцунски: Ноторен факт е дека се отпочнати отпуштања- Превземете сериозни мерки веднаш, секој ден што доцните ќе има МАСОВНИ репрекусии!

Муцунски: Ноторен факт е дека се отпочнати отпуштања- Превземете сериозни мерки веднаш, секој ден што доцните ќе има МАСОВНИ репрекусии!

Синоќа на Канал 5 слушнав од ЗПВРМ Царовска дека во Македонија немало МАСОВНИ отпуштања. Ве молам не ја претворајте судбината на вработените во приватниот сектор во игра на зборови, вели меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски.

-Ноторен факт е дека се отпочнати отпуштања. Превземете сериозни мерки веднаш. Секој ден што доцните ќе има МАСОВНИ репрекусии!, пишува тој на Фејсбук.

Најнови вести