понеделник, 11. март 2024. Вести денес: 0
home Вести

Османи предупредува: Денеска бројката е уште повознемирувачка!

Османи предупредува: Денеска бројката е уште повознемирувачка!

Вицепремиерот Бујар Османи утрово предупреди дека денеска бројката на новозаразени е уште повознемирувачка и апелира да се почитуваат мерките на претпазливост.

-Добро утро,
Шансите да бидете позитивни или да имате контакт со некој кој е позитивен во последните денови е многу голем. Затоа ве повикувам да се однесувате како да сте позитивни и како секој со кого сте во контакт да е позитивен. Не е потребно многу да се заштитите:
– не верувајте во теориите на заговор
– маската го намалува преносот за 79%
не биди причина за смртта на најблиските
П.С Денес бројот е уште позагрижувачки!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Mirëmëngjes,Mundësia për të qenë pozitiv ose për të pasur kontakt me dikë që është pozitiv ditëve të fundit është…

Gepostet von Bujar Osmani am Sonntag, 31. Mai 2020

 

Најнови вести