вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Пресврт во случајот „Тенк“: Сведокот на  СЈО тврди дека постапката била законска

Пресврт во случајот „Тенк“: Сведокот на  СЈО тврди дека постапката била законска

На денешното рочиште по предметот на СЈО „Тенк“, за набавка на Мерцедесот С600, дојде до пресврт во постапката.

Сведокот на СЈО кажа дека постапката за набавка на возилото била законска.

– Лично сметам дека по однос на работната комисија во која и јас бев член, запазени се сите постапки процедури и критериуми за време на јавната набавка на возилото Мерцедес С 600. Беше отворена единствената понуда која ги содржеше сите неопходни елементи, изготвен записник со предлог за набавка, кажа сведокот.

Претходно, на одбраната не и беше дозволено вкрстено испрашување.

Кацарска ја минираше одбраната, сите приговори на ЈО беа усвоени од страна на судијката. Така што, одбраната немаше можност да добие било каков одговор од сведокот.

Најнови вести