понеделник, 27. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Радмила втора дебата по ред не може да каже кога Македонија ќе почне преговори со ЕУ

Радмила втора дебата по ред не може да каже кога Македонија ќе почне преговори со ЕУ

Во вечерањното гостување на „Само вистина“ на Канал 5 телевизија во дебатата со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, Радемила Шекеринска повторно нема одговор на прашањето кога Македонија ќе започне преговори со ЕУ.

-Радмила втора дебата по ред не може да каже кога Македонија ќе почне преговори со ЕУ. Тоа е бидејќи нема ништо и од датумот. Европа не преговара со криминалци кои пикаат пари во торби и кои бараат рекет од 6 милиони евра, стои во во Фејсбук објавата на Николоски.

Николоски упорно ја прашуваше да го открие точниот датум но таа немаше одговор.

Не добивме датум, добивме почеток на преговори на 27 март. Не сум баба Ванѓа ниту пак некој во комисијата не е баба Ванѓа да знае кога ќе почнеме преговори среде корона криза-објасни Шекеринска.

Најнови вести