недела, 12. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Росоклија за СДСМ: Интелектуална и морална дегенерација

Росоклија за СДСМ: Интелектуална и морална дегенерација

„Национално предавство, нацистичка форма на антисемитизам, вулгарно манифестирана хомофобија и партиско раководство заглибено во криминал, е сликата на моралната и интелектуална дегенерација на партиската врхушка на СДСМ“, напиша на фејсбук професорот на Универзитетот „Колумбија“ во Њујорк, Горазд Росоклија.

Тој преку објавата на фејсбук реагира на вчерашните напади на функционери на СДСМ кон министерката во МТСП Рашела Мизрахи, на верска и национална основа, затоа што е Еврејка.

Најнови вести